طراحی کاتالوگ و بروشور نرم افزار کلاس کاری شما را بالا خواهد برد

استفاده از ابزارهای ارتباطی در هر کسب‌و‌کاری لازم و ضروری است و به معرفی خدمات و کالاهای ارائه شده کمک قابل توجهی می‌کند. هر یک از صاحبان مشاغل کاربرد نوع خاصی از ابزارهای ارتباطی را ترجیح می‌دهند.

طراحی کاتالوگ و بروشور نرم افزار کلاس کاری شما را بالا خواهد برد

استفاده از ابزارهای ارتباطی در هر کسب‌و‌کاری لازم و ضروری است و به معرفی خدمات و کالاهای ارائه شده کمک قابل توجهی می‌کند. هر یک از صاحبان مشاغل کاربرد نوع خاصی از ابزارهای ارتباطی را ترجیح می‌دهند. برخی راه‌اندازی پیج کاری در شبکه‌های مجازی و گروهی دیگر استفاده از انواع بروشور و کاتالوگ را در دستور کار خود دارند. این روش‌ها علاوه‌بر معرفی محصول و خدمات راهی آسان و مثبت جهت بازاریابی برند شما به‌شمار می‌روند. در این میان طراحی کاتالوگ و بروشور نرم‌افزار یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغ در مشاغل مرتبط با نرم‌افزار و کامپیوتر است. بسیاری از برنامه نویسان با طراحی یک نرم‎افزار جدید سعی در معرفی آن به مخاطبان دارند؛ بنابراین بهترین روش استفاده از کاتالوگ یا بروشورهای تبلیغاتی است. در این مقاله بیشتر با اهمیت و تاثیر دو ابزار تبلیغاتی مذکور در معرفی نرم‌افزار آشنا خواهید شد، پس تا پایان همراه ما بمانید.


‌ کاتالوک و بروشور، دو ابزار کاربردی در معرفی محصول

ایجاد یک روند صعودی در فروش و عرضه کالا یا انواع خدمات هدف هر یک از صاحبان مشاغل است و پیشرفت سریع آن‌ها را به‌دنبال دارد. همان‌طور که گفته شد استفاده از ابزارهای تبلیغاتی اصلی‌ترین راه جهت معرفی هر کسب‌و‌‌کار هستند که در این میان می‌توان به انواع کاتالوگ و بروشور اشاره کرد. کاتالوگ نقشی اساسی در تبلیغ محصول دارد و بروشور علاوه‌بر تبلیغ به معرفی آن می‌پردازد. دنیای امروز در تمام جهات به‌سمت استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزار سوق پیدا کرده است، به‌همین خاطر نرم‌افزارها به عنصری اساسی و کاربردی تبدیل شده‌اند. معرفی انواع نرم‌افزار در هر کسب‌‌و‌کار به جذب مخاطب بیشتر برای آن کمک می‌کند؛ بنابراین کاتالوگ و بروشور نقش پررنگی در این زمینه پیدا می‌کنند و به یکی از اولین انتخاب‌ها برای صاحبان و طراحان برند تبدیل می‌شوند.


نکات اساسی در طراحی کاتالوگ نرم افزار

بدون شک تا‌به‌حال بارها کاتالوگ‌های متنوع را از نزدیک دیده‌اید و نگاهی به محتویات آن انداخته‌اید. این ابزار تبلیغاتی با دربرگرفتن نکات و جزئیات یک محصول یا خدمات مخاطب را به یک دید کامل از آن می‌رساند تا در انتخاب خود دقت بیشتری به‌خرج دهد. طراحی کاتالوگ نرم‌افزار هم از این قاعده مستثنی نیست و اطلاعات کاملی را درباره نرم‌افزار و برنامه تازه طراحی شده به مخاطب ارائه می‌کند. اما رعایت نکات اساسی در طراحی کاتالوگ نرم‌افزار مهم است که در ادامه با برخی از مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید:
• فونت مناسب و استاندارد
فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی کاتالوگ نرم‌افزار زیبایی و خوانایی فونت آن است. فونت مناسب و استاندارد نگاه مخاطب را به سمت محصول مد نظر جذب می‌کند و در نتیجه فروش و عرضه بیشتر آن را به‌همراه دارد. بهتر است در زمان انتخاب فونت کاتالوگ به اندازه آن دقت زیادی داشته باشید. استفاده از فونت‌های مناسب برای هر تیتر نشان دهنده حرفه‌ای بودن شما در کسب‌و‌کارتان است. برای مثال در تیترهای اصلی از فونت‌های بزرگ‌تر و در متن باید از فونت ریزتر استفاده کرد.
• توجه به اصول نگارشی
مهم‌ترین بخش در انتقال داده و اطلاعات به مخاطب متن کاتالوگ است که باید در اصول نگارشی آن دقت زیادی به خرج داد. رعایت این امر به‌ویژه در معرفی محصولی مانند نرم‌افزار که سرشار از نکات فنی و اصولی است واجب خواهد بود. استفاده از علامت‌گذاری‌ها و املای درست کلمات، پاراگراف‌بندی و تیترهای مناسب از مهم‌ترین اصول در نگارش متن کاتالوگ به‌شمار می‌روند. رعایت این موارد زیبایی دوچندانی برای متن به‌همراه دارد که موجب جذب بیشتر مخاطب به کسب‌و‌کار شما خواهد شد.
• تناسب لوگو و زمینه کاری
در زمان طراحی کاتالوگ برای نرم افزار باید به تناسب لوگو و زمینه کاری خود دقت کنید. از آن‌جا‌که در مبحث رایانه و نرم‌افزار کار می‌کنید باید اصول لازم در طراحی لوگو و تناسب آن با کارتان را مد نظر قرار دهید. با رعایت این مورد اعتماد مخاطب به کسب‌و‌کار شما جلب می‌شود و ممکن است جهت انجام کارهای نرم‌افزاری به مخاطب ثابت شما تبدیل شود.
• کاربرد طرح‌های خلاقانه
از آن‌جا‌که هدف شما معرفی یک نرم‌افزار کامپیوتری است باید تمام تلاشتان را به‌کار ببرید تا با به کار بردن طرح‌های خلاقانه و جذاب مخاطبان ویژه خود را جلب کنید. کاربرد اینگونه طرح‌ها موجب ترغیب مخاطب در استفاده از این محصول جدید می‌شوند. در طراحی کاتالوگ خود شجاعت داشته باشید و از عناصر و المان‌های خاص و منحصر‌به‌فرد استفاده کنید.
• بازاریابی حرفه‌ای
فراموش نکنید که اصلی‌ترین هدف از طراحی کاتالوگ و بروشور نرم‌افزار بازاریابی است تا مخاطبان ویژه را به خود جلب کند. بازاریابی حرفه‌ای تاثیر قابل توجهی بر ذهن مخاطبان شما خواهد داشت؛ بنابراین از کاربرد اصول آن‌ها غافل نشوید.نکات اساسی در طراحی بروشور نرم‌افزار

نکته مهمی که در طراحی بروشور باید مورد توجه قرار داد هدفمند بودن آن است. همان‌طور که قبلا گفته شد بروشور گزینه‌ای عالی برای بازاریابی و معرفی محصول است. در واقع این ابزار تبلیغاتی نه‌تنها نرم‌افزار طراحی شده شما را تبلیغ می‌کند، بلکه اطلاعات کامل و جامعی از آن در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. از جمله نکات مهمی که در طراحی این محصول باید مورد توجه قرار داد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• رعایت ریتم
رعایت ریتم و کاربرد عناصر یکپارچه در طراحی بروشور نرم‌افزار نگاه مخاطب را به خود جلب می‌کند و شما را حرفه‌ای جلوه می‌دهد. توجه به این موضوع بسیار مهم است چراکه موجب تمرکز مخاطب بر موضوع و کسب اطلاعات بیشتر درباره محصول شما خواهد شد.
• کاربرد تصاویر استاندارد
از جمله نکات مهمی که در طراحی بروشور نرم افزار باید مورد توجه قرار داد کاربرد تصاویر استاندارد و معقول در بروشور است تا نگاه مخاطب را به سمت محصول جلب کند. تصاویری که در بروشور به‌کار می‌روند به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند:
1. تصاویر مستقیم: شامل عکس‌های اصلی از محصول یا خدمات مورد نظر می‌شوند.
2. تصاویر غیر مستقیم: تصاویری که همراه با تصاویر اصلی به‌کار می‌روند و اهمیت کم‌تری دارند. این تصاویر اغلب شامل تصاویر غیرمرتبط می‌شوند که درخصوص موضوع مورد نظر به‌کار می‌روند و به توصیف موضوع اصلی می‌پردازند.
• سازماندهی متن
می‌دانید که هدف اصلی و مهم بروشور اطلاع‌رسانی درباره موضوع است، براین اساس سازماندهی متن اهمیت بسیار زیادی در جلب نگاه مخاطب دارد. استفاده از فونت مناسب، کاربرد جملات صحیح و کامل، تیتربندی دقیق، پاراگراف‌بندی استاندارد و... از جمله موارد مهمی هستند که به سازماندهی متن کمک زیادی می‌کنند.
• کاربرد تکنیک‌های چاپی
استفاده از تکنیک‌های درست در چاپ کار شما را چند گام جلو خواهد انداخت. این کار جذابیت بروشور را بالا می‌‌برد و آن را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند. استفاده از تکنیک‌های طلاکوب، نقره‌کوب، روکش‌های برجسته و براق و... از جمله ترفندهایی هستند که در طراحی بروشور نرم‌افزار و جذابیت آن بسیار تاثیرگذار هستند.
• کاربرد درست لوگو و برند
از دیگر نکاتی که به جذاب شدن بروشور نرم‌افزار کمک می‌کند کاربرد درست لوگو و برند در جایگاهی معقول است. لوگو و نام برند جزو مهم‌ترین مواردی هستند که باید در بروشور خود به‌کار بگیرید؛ چراکه مخاطب با دیدن بروشور نرم‌افزار شما به‌‌دنبال طراحان آن می‌گردد و این لوگو است که شما را به او معرفی خواهد کرد.


کلام آخر

این روزها در اغلب کسب‌و‌کارها روش‌های تبلیغاتی متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر کدام از تاثیرگذاری قابل توجهی برخوردار هستند. در این میان طراحی کاتالوگ و بروشور نرم‌افزار یکی از راه‌های تاثیرگذار در جذب مخاطب بیشتر است. پس از طراحی نرم‌‌افزارهای جدید با کمک ابزارهای تبلیغاتی مهمی مانند کاتالوگ و بروشور می‌توان آن ها را به‌بهترین نحو معرفی و عرضه کرد. شبکه چاپ به‌عنوان یکی از موسسات با تجربه در زمینه چاپ و نشر اینجاست تا بهترین و باکیفیت‌‌ترین کاتالوگ و بروشورهای موجود را در اختیار شما قرار دهد. این مجموعه با استفاده از متریال‌های باکیفیت سفارشات شما را به بهترین نحو به چاپ و عرضه می‌رساند.